Veřejné setkání na téma VODA

Tematické veřejné setkání – VODA. Liběšice, jako takové, mají otázku pitné vody i vody odpadní vyřešenou centrální kanalizací a vodovodem. Ve všech 14 místních částech Liběšic kanalizace nebyla realizována. Zdroje pitné vody nemají obce Dolní Chobolice, Soběnice, Dolní Nezly, Horní Nezly, Jeleč, Horní Chobolice. V souvislosti s hrozbou sucha nabízí stát takovým obcím nové možnosti podpory.

Prioritou je zásobení občanů zdroji pitné vody a ochrana životního prostředí před znečištěním odpadní vodou z komunálních zdrojů. Domníváme se, že je nejvyšší čas, aby naše obec Liběšice využila štědré nabídky národních dotací a pomohla i občanům svých místních částí. Dotační kohoutky nebudou otevřeny věčně. Snahy samotných občanů o zlepšení situace s vodou v obci si povšimla i Nadace Via. Ta podporuje Spolek občanů pod Sedlem k uspořádání veřejné diskuse na téma „VODA“.

Zveme všechny spoluobčany i naše zastupitele na veřejné setkání na téma „VODA pitná a odpadní pro místní části Liběšic“.

Na veřejné setkáni přijali pozvání také hosté:

Ing. Romana Rajnyšová– zaměstnanec Ministerstva životního prostředí představí nové dotace na DČOV a dotace na zdroje pitné vody pro malé obce, kde není centrální kanalizace ani vodovod.

Pan Jiří Homolka – zaměstnanec OÚ Liběšice. Spravuje malé vodní zdroje (užitková voda) v našich obcích bez vodovodu. Představí informace o stavu, úpravě a kvalitě užitkových vodních zdrojů.

Ing. Jiří Pacovský – představí závěry ekonomické studie DČOV. Jaká by byla výše „stočného“ pro občany s DČOV? Zastupitelstvo Liběšic čeká na výsledky studie, aby se rozhodlo, jak bude řešit nakládání s odpadní vodou v místních částech Liběšic, kde není reálné vybudování centrální kanalizaci.

Pan Jan Mazíni – starosta sousední obce Úštěk- představí, jak tuto otázku řeší v místních částech Úštěku.

Následovat bude společná diskuse občanů, vedení obce Liběšice, zastupitelů a hostů.

Drobné občerstvení je zajištěno.

Dopravu zdarma rádi poskytneme pro naše seniory (70+) a držitele ZTP. V případě zájmu o dopravu se prosím ozvěte s předstihem na tel. č. 724223114.

Parkování je možné pod pensionem U Kozy a v obci Trnobrany.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *