Jsme finalisty „Vy rozhodujete my pomáháme“

Projekt „BABI, DĚDO VYPRÁVĚJTE….JAK TO BYLO DŘÍV?“  se umístil mezi finalisty programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

Kvalitu a přínos celkem 608 projektových žádostí hodnotil odborný garant programu NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti). Náš projekt byl zařazen mezi 3 nejlepší v mikroregionu. Postupujeme do hlasovací fáze programu.

Od 20. ledna do 16. února budou mít možnost zákazníci Tesco hlasovat pro náš projekt . Při každém nákupu zákazníci obdrží žeton, který následně využijí pro hlasování ve speciálních hlasovacích zařízeních u pokladní zóny.

O nejvyšší nadační příspěvek ve výši 30 000 Kč budeme usilovat společně se dvěma dalšími postupujícími projekty v těchto dvou  prodejnách:

  • Tesco Ústecký Litvínov ul. Podkrušnohorská/ Ukrajinská
  • Tesco Ústecký Osek Dolnonádražní 269

O projektu:

BABI, DĚDO VYPRÁVĚJTE….JAK TO BYLO DŘÍV?“  

Staří lidé mají být vnímáni s úctou a respektem. Pomoci tomu, aby to tak bylo, je i naším cílem. Chceme přispět k zachování mizející tradice orální historie a připomenout dnešním dětem, že senioři byli od nepaměti důležitým zdrojem lidského poznání. Z hovorů s pamětníky ze čtrnácti sudetských vesniček v Českém středohoří vytvoříme digitalizovaný audiozáznam a v budoucnu také tištěnou brožuru. Záznamy vzpomínek na zaniklé tradice a proměny krajiny i společnosti poté poskytneme dětem z místní ZŠ v Liběšicích pro výuku vlastivědných předmětů. Děkujeme za váš hlas.

Více informací o všech finalistech najdete na webových stránkách programu: https://itesco.cz/pomahame/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *